Smoothie wewnątrz blendera

Czasy, gdy warzywa stanowiły co najwyżej element dekoracyjny lub też tani wypełniacz talerza odeszły w bezpowrotną przeszłość. Zgodnie z najnowszą Piramidą Zdrowego Żywienia to nie produkty zbożowe, ale właśnie warzywa i owoce stanowić powinny podstawę każdego posiłku. Aby cieszyć się zdrowiem nie do zdarcia, elastyczną skórą pomimo upływu lat i młodzieńczą sylwetką przez całe długie życie zajadaj się nimi dzień w dzień, i do woli.

Zdrowy jak rzepa

Jeżeli nie przepadasz za smakiem brokułów, czy jarmużu albo prześladuje cię wspomnienie rozgotowanego na amen szpinaku, wcale nie musisz z nich rezygnować. Podane jako jeden ze składników odżywczego smoothie są nie do wykrycia. Zblendowane do postaci gęstego koktajlu chronią przed rakiem, a zawarty w nich błonnik na długie godziny odpędzi głód i stanie się doskonałą pożywką dla zasiedlających układ pokarmowy dobroczynnych bakterii. Włącz do swojej codziennej diety różne rodzaje warzyw i owoców, najlepiej tych sezonowych i uprawianych lokalnie, a jak twierdzą lekarze, wyposażysz swój organizm w potężną broń, która:

  • ma dobre rozprawi się z nadwagą
  • obniży poziom cholesterolu
  • wyleczy nadciśnienie

Blender kuchenny – Małe AGD, duża korzyść

AGD do kuchni warto kompletować z namysłem i nie kupować sprzętu, z którego nigdy nie skorzystamy, a który zwyczajnie zagraci nam ciasne pomieszczenie. O ile nietrudno obejść się bez gofrownicy, to dla wielu kuchnia bez blendera okaże się niekompletna. Bo bez blendera nie obejdzie się mama pragnąca przygotować pozbawioną konserwantów zupkę dla swojego malucha, dobrze też mieć go pod ręką, jeżeli planujemy zrzucić zbędne kilogramy. W wielkim skrócie blender przyda się każdemu, kto zapragnie zainwestować w zdrowy styl życia.

warzywa i owoce

Idę po blender!

Kierując swoje kroki do sklepu z AGD, lepiej od razu sprecyzować swoje wymagania co do sprzętu. Najdroższe blendery są urządzeniami wielofunkcyjnymi i nie tylko rozdrabniają i miksują, ale też szatkują, miażdżą i kruszą. Czy warto inwestować w urządzenie z rozbudowanym programem, za który trzeba słono zapłacić, jeżeli wiemy, że z tych dodatkowych funkcji nigdy nie skorzystamy?

Handel oferuje dwa rodzaje blenderów – kielichowe i ręczne. Te pierwsze wyposażone są w pojemnik i zajmują więcej miejsca, ale na ogół odznaczają większą mocą i są wygodniejsze w użyciu. Blender ręczny też ma swoich zwolenników, bo jest mały i zmieści się w każdej szufladzie.

Niezależnie jednak od rodzaju, ten prawdziwie niezbędny sprzęt AGD uczyni dietę kompletną. Bo najcudowniejsze w blenderze jest to, że co do niego włożysz, to z niego wyjmiesz, bez utraty witamin, minerałów, leczniczych polifenoli i dobroczynnego błonnika, w formie skondensowanej, dobrze przyswajalnej i łatwej do przygotowania. Jak wiadomo, zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć, a czyż można wyobrazić sobie bardziej apetyczną profilaktykę, niż ta pod postacią bajecznie kolorowego tryskającego smakiem i aromatem koktajlu? Zdecydowanie nie.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *